Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Práva LGBTI ľudí nie sú vecou názoru (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

práva majú rovnaké
ako my ostatní, to čo žiadajú sú nadpráva a špeciálne zaobchádzanie. #nikdyneustupujpredlgbti
c.nick.2
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

nadpráva

nadpráva majú aj manželia, oproti samostatne žijúcim...
 

Sam vies ze to nie je pravda ale

Napis teda ake.
 
Hodnoť

 

Viac takýchto článkov!

Aby ľudia videli "odbornosť" expertov Progresívneho Slovenska ešte pred tým, než vhodia svoj hlasovací lístok do volebnej urny...
 
Hodnoť

 

Z textu článku vyplýva záujem autorky o presadenie registrovaných partnerstiev sexuálnych menšín. Odporúčania adresované členských štátom OSN nemajú právne záväznú povahu.
Ohľadne rozsudku Oliari a ostatní proti Taliansku je na stránke Ministerstva spravodlivosti vyhlásenie zástupkyne SR pre ESĽP k tomuto článku/komentáru autorky Zuzany Števulovej, že nesprávne interpretuje tento rozsudok.
Tak ako heterosexuálne orientovaní jedinci by vo všeobecnosti mali považovať prejavy sexuality za intímnu vec, tak by to malo platiť aj pre sexuálne inakšie orientovaných.
Nechajme si takéto prejavy do súkromia a nechcime verejne manifestovať svoju sexualitu tak ako sa to presadzuje alebo to vidíme na pochodoch LGBTI.
Všetci máme rovnaké práva, len plodiť deti môžu len ženy/manželky a nie osoby iného pohlavia.
Ak deti nebudú vyrastať v "tradičnej" rodine, tak im tento model nebude vštepení a počet "netradičných" rodín bude narastať.
V tradičnej/prirodzenej rodine je zabezpečená naša reprodukcia, ale ako budú prichádzať deti na svet v iných zväzkoch?
Vo svojom okolí máme možno ľudí s inou sexuálnou orientáciou a možno nevieme o tom a neriešime to, však sme ľudia.
Len v súčasnosti sa k nám pretláča dosť tvrdo táto agenda a či je s tým stotožnená aj väčšina ľudí ktorých sa to týka je otázne.
Verím, že sa nakoniec v našej spoločnosti nájde spoločensky akceptované rozumné riešenie s ktorým sa budeme vedieť stotožniť.
 

tradičná rodina

poznám "tradičné rodiny", kde deti nemajú, napríklad preto že nemôžu mať... čo teraz? Majú mať ich zväzky "nižšiu hodnotu"?
 

 

Nie, samozrejme že nie, nie každému sú dopriate deti a vlastné deti. Manželstvo má byť naplnené v láske a deťoch a to väčšina manželstiev je. Poznám rodiny s adoptovanými deťmi ale aj tie, ktoré si neadoptovali deti ale nejakým spôsobom sa im venujú - učiteľky, lekárky ...A potom je tu skupina manželstiev, ktoré z nejakých dôvodov žijú život bez detí... Ale stále je to sviatostný manželský zväzok muža a ženy.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Aké práva

Prepáčte, chcem sa len spýtať autorky (bez toho aby som rýpal), aké práva sú komunite LGBTI na Slovensku upierané??
 
Hodnoť

 

Vyhlásenie zástupkyne SR pre ESĽP k rozsudku Oliari a ďalší proti Taliansku:
https://www.justice.gov.sk/Str...

Treba si stiahnuť a prečítať aj tlačovú správu na konci strany.
 

 

snad tlacova sprava zmenila ten rozsudok?
 

 

Nezmenila. Vysvetlila.

ZMLUVA O EURÓPSKEJ ÚNII (KONSOLIDOVANÉ ZNENIE) CHARTA ZÁKLADNÝCH PRÁV EURÓPSKEJ ÚNIE:
Článok 9 Právo uzavrieť manželstvo a právo založiť rodinu
Právo uzavrieť manželstvo a právo založiť rodinu sa zaručuje v súlade s vnútroštátnymi zákonmi, ktoré upravujú výkon týchto práv.
 

 

jedna veta nestaci ! rozsudok vlastne povedal, ze ak vnutrostatne predpisy toto neupravuju, docchadza k diskriminacii urcitych jedincov; staci ked sa najde niekto odvazny a da to na ustavny sud a nedopadne to inak ako napr v rakusku
 

 

Slovenské vnútroštátne predpisy upravujú čo je manželstvo aj podmienky, aj práva a povinnosti.
Registrované partnerstvá ( ak sa nemýlim) nie sú na Slovensku uzákonené ani pre páry rôzneho pohlavia. Takže páry rovnakého pohlavia nie sú nijako diskriminované.

A priznávam, že ja vôbec nechápem v čom sú tí niektorí jedinci diskriminovaní. Skôr sa mi zdá, že niektorí jedinci (homosexuálne páry) požadujú pozitívnu diskrimináciu.

Nový plátok salámy je, že životné partnerstvá majú byť aj pre páry rôzneho pohlavia. Ale s tým prišiel Sulík a od neho to prebrali títo "progresívci". Že ak "registrované partnerstvá" tak pre všetkých, lebo inak by to bola diskriminácia... Ale potom vznikne ďalší problém... prečo len pre páry, prečo nie registrované trojice, štvorice, pätice...a už keď sme taká pekná skupinka, prečo tam nedať aj psíka a mačičku....
 

 

Kto pozaduje registrovane trojice, stvorice, patice?
Vies specifikovat nejaku sexualnu orientaciu, ktora taketo nieco potrebuje a pozaduje? Kolko je takychto skupin, ktore takto ziju?
Manzelsky zvazok je zalozany na principe rovnosti. Ako by sa dal zabezpecit princip rovnosti medzi vsetkymi stranami, ak by zili napr. 1 muz a dve zeny? V akom vztahu by zostali napr. 2 zeny, ak by muz vystupil zo vztahu alebo by zomrel? Akom vztahu by boli ich deti?

Homosexuali nie su v nicom inom rozdielni od teba, iba v tom, ze prirodzene ziju v paroch s rovnakym pohlavim. Preto su samozrejme diskriminovani, kedze ich zivotne partnerstvo nemoze byt pravne rovnako chranene, ako tvoje zivotne partnerstvo.
Pravo sice plati pre vsetkych rovnako.
Pravo platilo pre vsetkych rovnako aj vtedy, ked volebne pravo mali iba muzi. Zena, pre ktoru ten zakon tiez vtedy platil rovnako len nesplnala drobnu poziadavku uvedenu v zakone na moznost volit a to taku, ze nebola muz.
 

 

hytat: zmier sa s tým, že na Slovensku to ešte dlho nebude tak ako by si si to želala. Budúci február ti to len potvrdí. Tieto veci sú jednoducho predmetom legislatívnej úpravy každého členského štátu.
 

 

a teba to naramne tesi ze veci na slovensku nejdu tak ako inde vo svete! ze ucit sa mame nie na vlastnych ale na cudzich chybach ale aj na cudzich skusenostiach, a tie hovoria, ze tam kde to je to je a nik s tym problem nema!
ako taky clovek ako ty moze spolupracovat s partnermi na zapade, ak este teda pracujes v oblast medzinarodnej spedicie, neviem
 
Hodnoť

 

Dúfam, že všetci tí, ktorí v príspevkoch predo mnou vyjadrili kritický názor na pani Števulovú a tento jej najnovší blogerský počin, budú aj so svojimi blízkymi 29.2.2020 zodpovedne voliť tak, aby sme jej dopriali tú radosť si tento resp. podobný príspevok zopakovať na blogu sme.sk ešte mnoho rokov.
 
Hodnoť

Naozaj nechápem

V čom sú odopierané práva LGBTI komunite?
Nikto ich nezatkne keď spolu žijú.
Cez právnika si môžu vybaviť dedenie,...

Prepáčte, keď som čítal článok tak som nevedel že ste z PS.
Ale ani sa nečudujem.

Apropo ta vaša dohoda o neútočení je absolútna fraška.
 
Hodnoť

 

Pani autorka, mala by ste si uvedomit, ze ak tu budu registrovane partnerstva, tak nebudu urcene pre LGBTI komunitu ale pre vsetkych ludi. Prestante sa stavat do pozicie ublizenych, alebo konkretne LGBTI mensinu, pretoze ziadne prava vam odopierane nie su. Ak pride k registrovanym partnerstvam ( a ja som za, lebo okrem manzelstva budem mat na vyber; pripadne LGBTI prislusnici budu rovnopravne zdanovani pri dedicnych konaniach ako mentalne zdrava vacsina), tak budu urcene OPAT PRE VSETKYCH a nie pre nejaku mensinu. A prosim, nezhadzujte percenta PS-Spolu este nizsie, tu ide o zabasnutie Fica a nie o nejake imaginarne obmedzovanie prav mikropercentnej mensiny, ktora z toho povacsinou aj tak vyrastie...
 

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie


 1. Tobias Valúch: Neschopnosť vlády dosiahla novej hranice, za ktorú by sa nemusela hanbiť ani Venezuela 189
 2. Ľuboslava Šusteková: Huspenina 189
 3. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 186
 4. Ján Komrska: Marcyho hora, New York 132
 5. Andrea Vörösová: Chrípka do tváre... v kriminálnom štáte 119
 6. Jozef Ivan: Help yourself, man. „Vakcinujme“ sa sami 105
 7. Viktor Pamula: Zlatý mešec pre nového viceprimátora 80
 8. Jaroslav Mottl: Denník koviďáka 2020 65
 9. Martin Majzlan: Stretnutie s kmeňom Himba 56
 10. Lórant Kulík: Fotoreportáž: Postrehy a dojmy z víkendového testovania na COVID 19 v Košiciach 47

Rebríčky článkov


 1. Miroslav Binčík: Mrhanie zdrojmi, pohŕdanie silami. A kde je perspektíva?
 2. Veronika Svabyova: Radostná DSS
 3. Veronika Svabyova: Súrodenci
 4. Silvia Smolková: “Mŕtvy mafoš je dobrý mafoš. Zachvíľu budú všetci dobrí."
 5. Ján Škerko: Moje spomienky na Dunaj v Bratislave
 6. Lukáš Baloga: Odložené dlhy by mohli spôsobiť ďalšiu finančnú krízu
 7. Roman Hutira: Štúdium v Čechách, narýchlo podaný Brufén boľačkám slovenského študenta.
 8. Martin Konečný: Kompromis náš každodenný
 9. Jozef Legény: Zomrieť na Matoviča - najpravdepodobnejšia príčina smrti 2 368 občanov navyše v roku 2020
 10. Olívia Lacenová: Ekonomika eurozóny sa zrejme opäť rúti do recesie


Už ste čítali?